+420604644135 – Jan Pangrác info@psctyrlistek.cz

V sobotu 21. 9. 2023 pořádala Pionýrská skupina Čtyřlístek akci Pohádkový les, která nesla název Stezka ve světě Marvel.

 

Vedoucí a instruktoři už měli sraz v půl 1 odpoledne na parkovišti U Svatých v Domažlicích. Začal se stavět stan, začala příprava dřevěných lavic, stolů, různých pomůcek, výzdoby, hudby na přivítání účastníků a přijel i na ukázku popelářský a hasičský vůz. Start pro děti byl mezi druhou a čtvrtou hodinou, kdy každé dítě bylo obdařeno papírkem, na kterém byla vytištěna tabulka se 12 poli, kolonka na jméno a pořadové číslo účastníka.

 

Děti se tedy mohly těšit až na 12 stanovišť plných zábavy a výzev. Tyto stanoviště byly rozmístěny na růžově vyfáborkované trase v lesíku na Škarmanu. Stanoviště byly označeny cedulkou s názvem stanoviště a znakem dané Marvel postavy, která byla u daného stanoviště. Na startu účastníky přivítala například Captain Marvel, která sdělovala informace ohledně stezky a plnění stanovišť. Na samotné trase děti mohly narazit na superhrdiny jako Captain America, Wolverine, Hulk, Ironman, Star-Lord nebo dokonce i na samotného ředitele S.H.I.E.L.Du Nicka Furyho. Ale také se mohly střetnou tváří v tvář se záporáky. S Ronanem, Mysteriem a také s největším a nejnebezpečnějším zlounem Thanosem. Děti si vyzkoušely různá stanoviště…od šikovnosti, zručnosti, síly, přesnosti až po paměť. Střelba lukem, střelba na plechovky, pistolky, domino, házení dřevěnými kuličkami a raketkou, jízda na koloběžkách, pexeso nebo třeba i balancovník. Za splnění stanoviště účastník stezky získal razítko.

 

 

Stezka končila zpět na startu, kde děti musely ukázat svůj vyplněný průkaz s razítky, za který dostaly zasloužené odměny. Poté následovalo už jen rozloučení, společenské hry nebo prohlížení fotoknih z letního pionýrského tábora.

 

Za nás se tato akce vydařila. Počasí se nakonec i umoudřilo, i sluníčko se ukázalo a na nás se přišlo podívat až 200 účastníků s rodiči i s jejich příbuznými.

 

Děkujeme, že jste se na nás přišli podívat a budeme se těšit na další akce pořádané PS Čtyřlístek.

 

Za PS Čtyřlístek Domažlice napsali Jindřich Tomáš a Kuželková Eva.