+420604644135 – Jan Pangrác info@psctyrlistek.cz

Víkend na Zelené Lhotě

Již tradičně pořádá Pionýrská skupina Čtyřlístek pro své mladší oddíly víkendovou akci na táborové základně PS Jitřenka na Zelené Lhotě.

Letos se akce uskutečnila od 7. 6. 2024 do 9. 6. 2024 a nesla se v duchu indiánské tématiky.  V pátek po příjezdu a ubytování byly děti rozděleny do 4 skupin s názvy Červenopírka, Žlutopírka, Zelenopírka a Modropírka. Aby se děti rozlišily, namalovaly si bílá týmová trika do barev dle svého názvu. Trika se dětem moc povedla a malování děti velmi bavilo.  První noc byla velmi „živá“ a děti usnuly velmi pozdě a o to dříve se ráno probudily J .

V sobotu dopoledne byly pro děti připraveny štafetové soutěže, které byly zpestřeny nutností mít obuté gumáky z důvodu podmáčeného terénu z předešlých vydatných dešťů. Děti svůj „hendikep“ zvládly velmi dobře a naštěstí se nikdo nezranil. Před obědem jsme dětem ještě stihli představit novou hru Omnikin, hru s velkým míčem Kin-Ball. Hra se dětem velmi líbila, proto ji budeme zařazovat do programu častěji.

Po výborném obědě a krátkém poledním klidu se jednotlivé skupiny vydaly na trasu Zelenou Lhotou, kde na ně čekalo mnoho úkolů např. trefit bizona, přinést indiánovi pírko na čelenku, rozpoznat rostliny a mnoho dalšího. Naším cílem byla krásná vyhlídka Královský Hvozd, která nám v celé své kráse ukázala Nýrskou přehradu. Po cestě zpátky na základnu jsme si ještě stihli koupit nanuky v místní restauraci.

Večer jsme pro děti připravili ještě noční hru, při které si každý vyzkoušel orientaci ve tmě. Všechny děti byly velmi statečné, a proto od indiána získaly zlatý peníz, který dostaly za úkol opatrovat a na nejbližší schůzce ho mohou vyměnit za odměnu.

V neděli jsme jen už balili a uklízeli. Čekali jsme na autobus a jeli domů. Všichni jsme si víkend moc užili a již se těšíme na příští rok, že si akci opět zopakujeme.

PS Čtyřlístek  

Pod následujícím odkazem si můžete prohlédnout fotogalerii z akce:  https://www.psctyrlistek.cz/zelena-lhota-2024-galerie-fotek/