+420604644135 – Jan Pangrác info@psctyrlistek.cz

Xapatan 2022

Víkendová akce PS Čtyřlístek v Újezdě

 

Pionýrská skupina Čtyřlístek uspořádala o víkendu 9. – 11. 9. 2022 tradiční a dětmi velmi oblíbenou akci Xapatán – Memoriál Lucinky Mrvíkové.

V sobotu dopoledne proběhl pietní akt, kde jsme si připomněli nečekaný odchod členky naší pionýrské skupiny Lucky Mrvíkové. Zemřela při tragické autonehodě před 6-ti lety.

Celkem bylo 32 účastníků a ti nejmenší byli v doprovodu rodičů, kteří jsou na této akci také vítáni. Celou akci organizačně zajišťovali vedoucí a instruktoři, samozřejmě i personál kuchyně. Děti byly rozděleny do 6 družin a po obědě je odvezl autobus na Vavřineček, kde začínala „výprava Xapatán“. Na trase bylo celkem 12 stanovišť, kde děti plnily různé úkoly – někde bylo třeba fyzické kondice, jinde postřeh, znalosti či náhoda.

Po večeři bylo vyhodnocení a vítězná družina mohla jako první „lovit“ odměnu v podobě sladkostí, které byly v areálu tábora. Následovala další družstva a pak rozdělování úlovku. Účastníci i organizátoři si víkend moc užili, i přes nepříznivé počasí.

Pokud by někdo měl zájem zažívat podobná dobrodružství, tak je vítán na pravidelných schůzkách každou středu v 16h v pionýrské klubovně Dřevák. Pro více informací můžete  kontaktovat vedoucího Martina Pangráce (606 578 410)

 

 

                                    Zdeňka Štichová