+420604644135 – Jan Pangrác info@psctyrlistek.cz

Xapatan 2018 / Memoriál Lucinky Mrvíkové

Každý rok v září se členové naší PS Čtyřlístek společně setkají na základně v Újezdě. Letos to připadlo na víkend 14. -16. 9. 2018.

Vždy se naše shledání nazývalo Xapatan, ale nyní jsou to dva roky, kdy tragicky zesnula naše nejlepší vedoucí a skvělá kamarádka Lucinka Mrvíková a Xapatan dostal i druhý, leč smutný název – Memoriál Lucinky Mrvíkové. V tuto dobu na Lucinku všichni vzpomínáme, uctíváme její památku minutou ticha a každý pokládáme kytičku k Lucinky fotce a svíčce.

V pátek 14. 9. vedoucí a instruktoři opět přijeli na základnu v Újezdě a hodinu poté dorazily i děti se svými rodiči. Xapatan je unikátní v tom, že na něj mohou vzít děti i své rodiče, kdežto na čtrnáctidenním táboře v létě se s rodiči nevidí a bojují sami za sebe. V sobotu jsme se rozdělili do skupin – lišky, žáby, berušky, hadi, motýli, zajíci a pejsci a vyrazili na 8 km dlouhou trasu, kde bylo připraveno 15 stanovišť např. malování na obličej, střílení z pistolek, střelba lukem, navlékání korálků, házení granátů do čtyř vyznačených kruhů, sbírání květů čínskými hůlkami, chytání rybiček (dětská hra), střílení z praku, stavění co nejvyšší věže ze špejlí a další.

Byl krásný slunečný den, počasí vyšlo na jedničku, a když všechny skupiny dorazily do tábora, čekal na ně zasloužený odpočinek. K večeru všichni netrpělivě čekali na jediné – vyhlášení vítězů.

Na 1. místě se umístili Zajíci, 2. místo obsadily Berušky, 3. Hadi, 4. Žáby, 5. Motýli a 6. Lišky.

Členy vítězné skupiny byli Tereza Veverková, Renata Muhrová, Anežka Tauerová, Matěj Kupilík a Lukáš Pekař.

Po večeři byla pro děti připravena odměna. Když se setmělo, vedoucí a instruktoři po táboře rozsypali sladkosti všeho druhu. Děti je pak musely sbírat do lavorů. Samozřejmostí je, že jako první měla náskok vítězná skupina. Poslední vybíhala skupina umístěná na šestém místě. Když vše vysbírali, společně se poctivě rozdělily. Večer všichni ulehli do postelí a po krásné procházce se všem hezky spalo. Ráno už následovalo balení věcí, úklid a loučení.

Všichni se už těšíme na další léto, tábor i Xapatan.

 

Michaela Šindelářová